Индекс | Предложете нова страница | Корекции
Пребарувај:  во: 

Мода, убавина

Главна страница > Забава > Мода, убавина

Веб страници

резултатите се подредени според: име · опис · популарност
Свежа, рачно изработена козметика.
Прв моден веб директориум кој ви претставува македонски модни креатори, модни куќи, модни агенции, модели, рачни изработки, фотографи, стилисти, бутици и се што е дел од модниот свет во Македонија.
Фризерски салон.
Да овозможиме уживање и користење на апарати за естетика, убавина и здравје кои гарантираат навистина изненадувачки резултати односно SIMPLY INNOVATIVE - Едноставно иновативен начин на живот и работење. Салонот овозможува брзи третмани, одлични долготрајни резултати, многустраност: примена на цело тело, позатегнета кожа, цврста и нежна како свила со значително намалување на ефектот на портокаловата кора. Намалување во цм видливи уште од првиот третман на глутеусите, бутините, нозете, стомакот, рацете и грбот. Редукција на естетските проблеми на целулит до 92,8 % . Рамен стомак . Се добива намалување дури и до 1 цм. по третман. SLA group дистрибуира апаратури од новата генерација, израз на технологијата применета во естетиката чијашто ефикасност е признаена и потврдена од професионалците во целиот свет. Селенија Италија има години искуство во областа на професионалната естетика, научната точност и електронската интелигенција X-Logic Selenia за создавање на продукти специјално наменети за модерната козметичарка. Производи едноставни за употреба, поефикасни, посигурни и кои гарантираат навистина изненадувачки резултати. Од 1991 проектира, прави и дистрибуира апарати и продукти со висока додадена вредност. Денес е една од најдинамичните претпријатија во областа на професионалната естетика, признаена не само поради квалитетот на нејзините производи, туку и поради стручноста и професионалноста на техничката и комерцијалната екипа. "Искуството, интуицијата, проучувањата, а особено страста кон оваа профеција, ми овозможија секогаш одново да ги измислувам новите методи за предвидување, дијагностицирање, третирање и набљудување на естетските проблеми, за да можат професионалните работници целосно да уживаат во користењето на машините и на продукти создадени целосно според нивните потреби и едностани за употреба." Андреа Позарели Генерален директор на Селенија Италија
Страница за бугарска мода - вести од светот на модата, бугарските фирми, тенденции, модели.
Центар за убавина, нега на тело, фризерски професионални услуги, професионална шминка, надградби, солариум, масажи и многу други услуги.
Мавид од Радовиш се занимава со производство на елегантни женски обувки. Располага со комплетен машински парк за производство на обувки.
Врвните македонски модели.
Средновечни жени и сите останати со нивните потреби за дружење и учење преку веб - новиот начин на комуникација. Форум за рецепти, уредување на простор по Васту, дизајн и мода, семејни односи, совет за подобар живот итн.
Најдобриот спа и бјути центар во Гевгелија. Нуди услуги за разубавивање на Вашето лице, тело и дух.
Портал за фризери, козметичари, шминкери и стилисти. Најдобри спа и велнес центри од македонија и светот на едно место.
ТемпоВито се занимава со производство, обработка, доработка, продажба и дистрибуција на чевли и производи од текстилната индустрија. Компанијата исто така соработува со странски компании, претежно од Италија.
Презентација на фризерскиот салон Паначе лоциран во подрумот на шопинг центарот Буњаковец во Скопје.

сакам ова да ми биде почетна страница | индекс на македонските страници | додади страница во директориумот
портал | вести | електронска пошта | директориум | дискусиони групи | мултимедија | верзија за мобилни уреди | за нас
© 1999 - 2014 Zoran Gligorov, Zdravko Stafilov.