Индекс | Предложете нова страница | Корекции
Пребарувај:  во: 

Спорт

Главна страница > Спорт

Веб страници

резултатите се подредени според: име · опис · популарност
Кратка содржина за дејностите и активностите на "Будо" од Гевгелија.
Страници на "Шри Чинмој Маратон Тимот" во Македонија. Спонѕор на 500 атлетски настани годишно.
Спорт, резултати, обложување, квоти, забава...
ФК Милан: Македонски сајт за фудбалскиот клуб Milan (Италија).
ФК Милан: Уште еден македонски сајт за фудбалскиот клуб Milan (Италија).
Неофицијална страна за AFC Ajax Amsterdam.
Поштански марки на Република Македонија.
Официјална страна на македонската SNOWBOARD манија.
Real Wing Chun е дел од традиционалниот Wing Chun, под водство на мајсторот Божидар Габарсек. Информации за Wing Chun, историја на WC, философија на вештината и сл.
Hard Aikido Association и начинот на кој ние го вежбаме HARD AIKIDO-то како ефикасна боречка вештина.
Аикидо клуб „Маруи“, Скопје.
Клуб за изворно аикидо!
Информации за аикидо - реален аикидо во Македонија.
Алпинизам
Промоција на алпинизмот во Македонија.
Нуркачки центар Амфора - Охрид.
Страница на Атлетскиот клуб Работнички, атлетичари, резултати, рекорди, календар на натпревари, атлетски линкови...
Бадминтон федерација на Македонија.
Прв македонски фитнес портал, со се што Ви треба за квалитетен домашен фитнес тренинг: вежби, фитнес справи и реквизити, статии, совети.
Училиште за борбени вештини.
Школо за борбени вештини - Пат кон Сонцето.
На оваа страница се наоѓаат интересни работи во врска со гимнастичкиот спорт во Тузла и пошироко.
Електронски портал за екстремни спортови во Македонија.
ПСК Златоврв Прилеп е невладина непрофитна организација која вклучува активности од областа на планинарството, спелеологијата и ориентацијата, и се грижи за промоција и заштита на природните убавини.
Веб страница на Карате Клубот Фунакоши Гичин од Скопје. Часови во салата на Јан Амос Коменски во Тафталиџе и во Круме Кепевски во Кисела Вода.
Кошаркарски клуб Пелистер - Битола.
Се што ве интересира за Кометал Ѓорче Петров
Навивачка група КОМИТИ Скопје. Тотално одлепени страни од навивачите. Содржи информации, форум, разговори, фото албум, песни и врски. Некои од песните може и да се чујат во Real Audio формат.
Официјална веб страница на навивачката група Комити Скопје.
Веб страница на Кошаркарски клуб МЛАДОСТ од Битола - Македонија. КК Младост има повеќе тимови почнувајки од тимот помлади од 12 години U12 U14 U16 и U 18, во машка и женска конкуренција.
Календар на натпревари, резултати, фотографии од Македонската Лига на натпревари во планинско трчање (mountain running)
Макбаскет е веб сајт за македонската кошарка. Нуди редовни вести, анкета, форум, резултати...
Официјален веб сајт на Македонската Аикидо Асоцијација македонски/англиски
Официјален сајт на Македонската аикидо федерација - Аикикаи Македонија. Информации за аикидо.
Асоцијацијата ја сочинуваат друштвата, клубовите и секциите кои се занимаваат со алпинизам. Основна цел на асоцијацијата е омасовување и развивање на алпинистичката активност во Македонија, преку едуцирање алпинистички кадар, уредување алпинистички локалитети, издавање стручна литература, организирање врвни алпинистички акции и насочување на организациските активности во алпинизмот.
Најновите спортски вести од Македонија и светот...
Македонски олимписки комитет, официјална страна. Нуди информации за македонското учество на Олимписките игри.
Информации, најнови вести, прегледи и анализи на македонскиот фудбал. На англиски јазик.
Страници за македонскиот фудбал.
Прв веб сајт за ватерполо во Македонија. Резултати, слики, вести, репрезентација, контакт...
Информации за маратонското трчање, најави, извештаи, фотогалерии од трки каде учествуваат маратонците од Македонија.
Онлајн магазин за планинарски спортови. Различни информации од планинарските спортови, форум, адресари на клубови, планинарски домови, планини во Македонија, ГПС записи, експедиции, тековни активности и др.
Слики од македонските навивачки групи
Психичка наградна e-mail игра за вежбачите на боречките вештини. Обезбедени се 606 вредни награди...
Информации за ПСД Кораб, најави и известувања за активности и планинарски акции на друштвото. Инаку веќе имате линк за нашиот стар сајт, Ве молам сменете го.
АИКИДО клуб „Пат кон мирот“. Нашата цел е да го промовираме аикидото како одбранбен начин на контролирање на конфликтна ситуација и култура на здраво живеење.
ПСК „Бистра“ при МВР - Скопје е еден од најстарите и најактивните планинарски клубови во РМ. Основан е во 1959 година под патронат на тогашниот Државен секретаријат за внатрешни работи.
Секоја недела во 9 часот се организира трка до врв Водно. Должина 4100м, вис.разлика 744м.
Официјална фејсбук страница на ракомениот клуб ЗОМИ МАК-М од Струмица.
Резултати во живо од натпревари во фудбал, кошарка, тенис, безбол, американски фудбал, хокеј. Пад на коефициенти, табели, распореди, споредба на коефициенти. Натпревари во живо на вашиот компјутер.
Ракометен Клуб Драчево.
Прва официјална страница за скејтбордингот во Македонија.
Спелолошката Федерација на Македонија (СФМ) е задолжена да се грижи за спелеолошките објекти во Република Македонија и карстот воопшто. Таа во себе ги обединува спелеолошките дрштва на Република Македонија, координирајќи ја нивната работа. Нуди податоци за пештери, пропасти, разни активности и др.
Страница за најбрзо информирање во спортот, како и подобрување на нивото на Македонскиот спорт
Спорт Денес - Најновите спортски вести
Интернет веб портал кој се занимава со спортските настани ширум светот. Кај нас може да најдете новости, резултати во живо, натпревари во живо, ТИП 1х2 и се поврзано со спортот. Сајтот има и ФОРУМ!
Прва веб страна за спортска прогноза. Прилично запоставени страни.
Портал за спортски вести и спортски типови
Официјални страници за Балканското првенство во спортско стрелање '99. [на англиски јазик]
Тип на денот е обложувачки портал наменет првенствено за оние кое се занимаваат со обложување но и за сите останати љубители на спортот. На овој портал можат да се најдат : предлог тип за дневно обложување (single), стратегии за обложување, резултати во живо, табели, статистики, понуда на коефициенти, фудбалски натпревари на ТВ, предлог тикет на денот ...
ФК Вардар: Неофицијални страници со многу информации и слики од фудбалскиот клуб Вардар. [на англиски јазик]
Неофицијална страница на фудбалскиот клуб Победа од Прилеп.
ФК Слога Југомагнат: Се за официјалниот двоен фудбалски првак на Македонија. Историја, вести играчи...
Интересни фотки од фудбалски натпревари.
Страница за футсалот (малиот фудбал) во Македонија. Сите збиднувања, резултати, разговори за и околу Македонската Премиер Лига во Футсал.
Официјална веб-страна на Карате До клуб ХАНГАКУ Скопје, Шотокан Карате До, вештина на самоодбрана и спортски натпреварувачки карате тренинзи за сите возрасти од 6 години па нагоре.
Центар за Боречки вештини.
Џудо клуб од Прилеп.
Официјална страна на Шаховскиот сојуз на Македонија.
Официјална веб страница на навивачката група на ФК Слога. Shvercerat Shkup. На албански јазик.

сакам ова да ми биде почетна страница | индекс на македонските страници | додади страница во директориумот
портал | вести | електронска пошта | директориум | дискусиони групи | мултимедија | верзија за мобилни уреди | за нас
© 1999 - 2014 Zoran Gligorov, Zdravko Stafilov.